Socialinė iniciatyva „Šviesesniam gyvenimui“

Sėkmingam gyvybės vystymuisi būtina ne tik šiluma ar oras, bet ir šviesa. Be Saulės šviesos per labai trumpą laiką pradėtų nykti daugybė augalų ir gyvūnų rūšių, be Saulės šviesos – žūtų ir žmogus. Ir nors gyvūnams ir augalams pakanka tik natūralios šviesos, žmogus savo gyvenimo jau negalėtų įsivaizduoti be dirbtinių šviesos šaltinių.

Galime tik pabandyti įsivaizduoti kaip tamsias ir niūrias žiemos dienas leidžiame tamsoje, tamsoje paskendusios gatvės ir patalpos be dirbtinio apšvietimo turėtų didelę įtakai visai civilizacijai ir ekonomikai. Deja, dažnai pamirštame kaip svarbu yra apšvietimo kokybė. Nuo jos priklauso mūsų nuotaika ir net sveikata. „ELMO Light” ir tv3.lt skelbia socialinę iniciatyvą „Šviesesniam gyvenimui“, kurios metu skatins visuomenę reaguoti į apšvietimo kokybę ir suteikti pagalbą tiems, kuriems akivaizdžiai reikia pagalbos. Šia iniciatyva norima paskatinti visas socialines įstaigas, bei sunkiai besiverčiančias šeimas, kurioms tikrai reikia pagalbos, siųsti paraiškas tv3.lt portalui, kuris kartu su „ELMO Light” atnaujins patalpų apšvietimą konkurso laimėtojams.

„ELMO Light” nuo pat pirmųjų įkūrimo metų yra visuomeniška ir stengiasi padėt sunkiai besiverčiantiems, todėl ši iniciatyva yra tik dar viena idėja iš daugelio, kuri padės prisidėti prie geresnio gyvenimo Lietuvoje. „Visada norisi pagelbėti tiems, kam tos pagalbos reikia labiausiai. Juk žmogui neužtenka vien tik stogo virš galvos ar duonos kąsnio – yra dar daug dalykų, kurie mūsų gyvenimą palengvina arba pasunkina. Ir apšvietimas – vienas iš svarbiausių dalykų, kad ir kokio amžiaus žmonės bebūtų, – teigė „ELMO Light“ atstovai. – Nuo apšvietimo priklauso, ne tik kokias veiklas galėsime atlikti toje patalpoje, bet ir akių sveikata, vidinė savijauta“.

„ELMO Light” ir tv3.lt nori padėti vaikų, senelių namams, vargingai gyvenančioms šeimoms ar tiems žmonėms, kurie norėtų taupesnės ir sveikatai saugėsnės šviestos, tačiau finansiškai negali sau leisti įsigyti šiuolaikinių šviestuvų, kurie skleidžia kokybišką šviesą ir nekenkia sveikatai. „ELMO Light” specialistai suskaičiuos kiek ir kokių šviestuvų reikia, kad patalpos būtų apšviestos teisingai ir kokybiškai, visus reikalingus šviestuvus padovanos ir patys atveš bei sumontuos. Viskas bus daroma „ELMO light“ lėšomis. „Būna taip, kad panašių socialinių akcijų metu verslo įmonės prašo ir pačios visuomenės prisidėti prie iniciatyvos, tačiau tokio varianto atsisakėme iš karto – niekada nebūna visiškai aišku, kur ir kaip panaudojami surinkti pinigai, tad žmonėms tai neatrodo labai skaidru. Mes norime visiško skaidrumo, be jokių klaustukų ir neaiškumų“, – sakė įmonės rinkodaros vadovė Roma Skaraitė.

Įmonė jau yra padėjusi įstaigoms įrengti apšvietimą – keletui vaikų namų buvo padovanoti naujausių technologijų šviestuvai. „Dažnai uždarose patalpose būna per mažas apšvietimo intensyvumas, netinkamas jo išplanavimas arba dar blogiau – naudojami pigūs ir nekokybiški apšvietimo šaltiniai, kurie skleidžia pernelyg mėlyną šviesą ir taip išderina hormonų pusiausvyrą, o nuo paprasta akimi nematomo mirgėjimo sukelia nuovargį ir net migreninius galvos skausmus“ – netinkamo ir nekokybiško apšvietimo pavojus priminė „ELMO Light“ atstovai.

Konkurso laimėtojus „ELMO Light“ rinks kartu su tv3.lt lankytojais. Visi, kuriems reikia pagalbos pildys anket1 ir pretenduos į naujo apšvietimo įrengimą, o tv3.lt lankytojai balsuos ir išrinks dalyvį, kuriam labiausiai reikia pagalbos. „Nesame nusistatę, kad padėsime tik vieniems laimėtojams – priklauso nuo situacijos ir mūsų galimybių, galbūt padėsime ir keletui šeimų ar įstaigų“, – teigė R. Skaraitė.