Paprastas pakabinamas šviestuvas, ar sietynas?

Planuodami apšvietimą ir rinkdamiesi pakabinamus šviestuvus, nepasiduokite momentinėms emocijoms ir blaiviai įvertinkite, koks yra tikrasis kambario interjeras ir kokio stiliaus apšvietimo prietaisų jam reiktų. Dažna klaida – iš netinkamų medžiagų pagamintų šviestuvų pasirinkimas. Naujo šviestuvo forma gali labai patikti, tačiau nepamirškite, kad jis turi derėti prie kambario aplinkos.

Pavyzdžiui, sunkūs plieno spalvos šviestuvai netiks minkštomis pagalvėlėmis ir lovatiesėmis papuoštam miegamajam. Ir atvirkščiai – industrinio stiliaus kambaryje nereikėtų kabinti labai puošnaus, modernaus šviestuvo su medžiaginiu gaubtu. Jei norite kurti minimalistinį interjerą, plastikiniai šviestuvai yra vienas iš tinkamų pasirinkimų, bet jei siekiate prabangos įspūdžio jų reikėtų vengti ir pagalvoti apie klasikinius sietynus.

pakabinamas-sviestuvas-e14x9vnt-florencija-10936

Atminkite, jog žodis „šviestuvas“ apibrėžia visą apšvietimui skirtų prietaisų įvairovę. Dažnai pirkėjai neskiria, kuo skiriasi paprasti pakabinami šviestuvai nuo sietynų, nors tai visiškai kita, išskirtinė šviestuvų klasė. Sietynas taip pat yra šviestuvas, kaip ir stalinė lempa ar toršeras. Regis, viskas labai paprasta, tačiau nesusipratimų kyla kuomet kalbama apie pakabinamus šviestuvus, kurie pagal apibrėžimą iš esmės yra panašūs į sietynus. Nors visų subtilybių ir šių prietaisų istorijos žinoti nėra būtina, įsiminti pagrindinius skirtumus vertėtų.

Nors sietynai yra ne kas kita, kaip pakabinami šviestuvai, bet tik nedaugelis iš pakabinamų šviestuvų gali vadintis sietynu, todėl kiekvienam pirkėjui verta žinoti kuo gi skiriasi sietynai nuo tikrai prabangių ir moderniai atrodančių pakabinamų šviestuvų ir kuo skiriasi jų panaudojimų būdai. Visų pirma, klasikine išvaizda, kuriuos neįmanoma supainioti su nieku kitu. Sietynai žinomi nuo senų senovės – jie kabėdavo prabangiausiuose rūmuose, kur apšviesdavo pokylių sales ir jose šokančius princus ir princeses. Senovėje ant kiekvienos sietyno šakos tvirtindavo žvakę, kurią tekdavo uždegti tarnams – tai užimdavo nemažai laiko, todėl didieji sietynai būdavo naudojami tik iškilmingų puotų metu.

Iki pat šių dienų sietynų išvaizda ir elegantiškas stilius pakito labai nežymiai – jie dažniau kuriami pagal ilgametes tradicijas ir ne taip lengvai pasiduoda naujiems mados gūsiams. Tačiau žvakių jau niekas nenaudoja ir sietynus galima vienu jungiklio spustelėjimu įsižiebti bet kada, kada tik norisi. Tačiau kaip ir seniau, kiekvienas sietynas privalo turėti atskiras šakas, ant kurių seniau buvo tvirtinamos žvakės, o dabar vietoj jų sukamos lemputės, maksimaliai primenančios žvakės formą. Ir aišku, sietynai dažniausiai gaminami iš įvairių metalų bei stiklo ar krištolo, o brangesniuose modeliuose galima rasti ir brangakmenių. Nors dabar tikrų princų visame pasaulyje nedaug, tačiau sietynai vis dar yra neatsiejama tikrai prabangaus ir didingo interjero dalis. Tik pažiūrėkite, kokią didybę spinduliuoja ELMO gaminami sietynai „LUDWIG“, „ELIZABETH“ ar „PRINCESS ELSA“.

Tuo tarpu įprasti pakabinami šviestuvai neturi šakų – nuo lubų įprastai kabo pavienės lempos, o norint daugiau šviesos, pavyzdžiui, virtuvėje, įrengiami keli atskiri pakabinami šviestuvai.

20w-pakabinamas-sviestuvas-siltai-balta-sviesaaura-15654

Be to, skiriasi ir pakabinamų šviestuvų bei sietynų gamybai naudojamos medžiagos. Sietynai dažniausiai gaminami iš įvairių metalų bei stiklo ar krištolo, o brangesniuose modeliuose galima rasti ir brangakmenių. Sietynai įprastai pasižymi elegantiškų stiliumi – jie dažniau kuriami pagal ilgametes tradicijas ir ne taip lengvai pasiduoda naujiems mados gūsiams.

pakabinamas-sviestuvas-ludwig-15661 (1)

Paprasti pakabinami šviestuvai gali būti gaminami praktiškai iš bet kokių medžiagų – plastiko, plieno, sintetinės drobės ir t. t. Naudojami įvairūs stiliai, dažniausiai – pūsto stiklo burbulai, minimalistiniai vienos lemputės šviestuvai ar minkštų medžiagų gaubtai.

72w-pakabinamas-sviestuvas-siltai-balta-sviesa-samba-13021

Žinoma, esminis skirtumas yra akivaizdus – sietynas yra daug prabangesnis ir elegantiškesnis apšvietimo sprendimas, kuriam forma yra tokia pat svarbi, kaip ir funkcija, o paprasti pakabinami šviestuvai visų pirma turi kokybiškai apšviesti kambarį.

Kada geriau rinktis sietyną, o kada įprastą pakabinamą šviestuvą? Iš tikrųjų viskas labai paprasta. Šiais laikais gaminama labai didelė paprastų pakabinamų šviestuvų įvairovė, todėl juos galima pritaikyti bet kuriam kambariui – nuo svetainės iki virtuvės. Tuo tarpu, sietynų naudoti bet kur negalima – dėl puošnių formų ir medžiagų sietynus paprastai patariama kabinti tik svetainėse ar valgomuosiuose, kuriuose priimate svečius, rengiate šventinius šeimos pietus ir minite kitas iškilmingas progas. Žinoma, jei visi namai yra itin prabangūs, sietynas bus tinkamas pasirinkimas ir miegamajame ar net hole.

Sietynai yra žymiai brangesni nei paprasti pakabinami šviestuvai, todėl geriausia įsigyti vieną ar du, bet labai kokybiškus ir patvarius, kurie tarnaus ne tik jums, bet ir jūsų vaikams ir anūkams.

Apibendrinant galima pasakyti, kad sietynas yra prabangos ženklas. Tie, kas mėgsta dažnai keisti namų interjerą, į sietynus nesižvalgo. Tačiau jei norite šviestuvo, kuris jūsų valgomajam suteiks išskirtinės elegancijos, sietynas yra teisingas pasirinkimas.