Kaip susikurti jaukų interjero apšvietimą

Apšvietimas yra bene didžiausia galia architektūroje. Jis gali padidinti erdves, jas padalinti, papuošti, keisti atmosferą, paryškinti šiaip jau blankius elementus. Apšvietimo specialistas Saulius Baravykas teigia, kad jam apšvietimas yra kaip magija – maži sprendimai gali kurti didžiulius pokyčius. Dabar rinkoje yra tokia didelė skirtingų apšvietimo įrenginių įvairovė, kad priimti sprendimus darosi labai sunku. Tačiau Saulius siūlo keletą patarimų, kaip nesuklysti.

46-333

Visų pirma, apšvietimas turi būti jaukus ir kviečiantis. Atsisakykite šaltų fluorescencinių lempučių, jas pakeiskite kur kas natūralesnę šviesą skleidžiančiais LED įrenginiais, kurių spalvos temperatūra siektų maždaug 3000 kelvinų.

Kai tik įmanoma, stenkitės šviestuvus išlaikyti arčiau žemės – taip kuriama romantiška atmosfera. Būtent dėl to mes per romantiškas vakarienes renkamės žvakių šviesą. Kai to nereikalauja situacija, neįjunkite didelių pakabinamų šviestuvų – verčiau naudokite sieninius ir pastatomus šviestuvus.

sieninis-sviestuvas-14194

Apšvietimo kūrimas – tai žaidimas tarp šviesos ir šešėlių. Kokybiškai įrengtame kambaryje turi būti surastas balansas tarp ryškiai apšviestų zonų ir tamsesnių kampų. Išsirinkite toršerus su įdomiais gaubtais, kurie gali tapti matomais interjero akcentais ir neskleisti ryškios tiesioginės šviesos.

stalinis-torseras-alison-s-15787

Tačiau prisiminkite, kad virtuvėje ir kitose darbui skirtose erdvėse šešėlių būti neturėtų.

Paslėptas apšvietimas prie grindų taip pat gali kurti jaukią atmosferą, tačiau gali ir pabrėžti kai kuriuos interjero elementus ar baldus.

Pastatomi apšvietimo sprendimai gali padėti, pavyzdžiui, skaitant, tačiau taip pat gali suteikti dar vieną dimensiją jūsų namų interjerui. Tuo tarpu pakabinami šviestuvai turėtų būti tikslingai nukreipti į kokius nors objektus – stalą, skulptūrą, poilsio erdvę ar kokį kitą daiktą ar zoną.

46-332

Visada naudokite šviesos intensyvumo reguliatorius – jie padeda kurti nuotaiką ir išvengti per daug intensyvaus apšvietimo, kur jo nereikia. Visgi, S.Baravykas taip pat primena, kad romantiškiausias apšvietimo sprendimas vis tiek tebėra žvakės – jas galite išdėlioti visame kambaryje ir uždegti, kuomet norisi jaukumo ir romantikos. Žvakes galite naudoti su dekoratyviniais šviestuvais, bet pagrindinį apšvietimą reikia arba išjungti, arba pritemdyti šviesos intensyvumo reguliatoriumi. Aišku, nepamirškite, kad su ugnimi reikia elgtis atsargiai.

Galiausiai, Saulius primena, kad gyvename 21-ame amžiuje. Dabar rinkoje yra išmanus apšvietimas, kuris leidžia išmaniuoju telefonu valdyti šviestuvų intensyvumą ir net spalvą. Turint tokius įrankius ir įsidėmėjus šiuos patarimus susikurti gražų ir funkcionalų namų apšvietimą nėra taip jau sunku.