Tinkama šviesos spalva gerina produktyvumą

Pasižiūrite į būtinų atlikti darbų sąrašą, tada metate žvilgsnį į monitorių. Excel‘io formulė, kurią taip ilgai rašėte, pasirodo esanti klaidinga, o jau beveik antra nakties. Susierzinate. Į rankas imate dar vieną puodelį kavos.

Darosi aišku, kad kita diena bus labai sunki. Ir iš tikrųjų – vos atsikeliate, visą dieną esate mieguistas, o pasaulį matote tarsi pro miglą. Dieną praleidžiate neproduktyviai, tad vėl esate priverstas dirbti iki vėlumos. Tarsi užburtas ratas – rytoj viskas ir vėl kartojasi. Skamba pažįstamai, tiesa?

Optimizuokite savo rutiną

Nesvarbu kuo užsiimate ar kas esate: biuro darbuotojas, tarnautojas ar studentas, jei tik siekiate būti produktyviu, kone svarbiausias tikslas, kurį turite įgyvendinti, nors galbūt nuskambės ir paradoksaliai, yra atrasti tinkamą įpročių rutiną.

Iš pažiūros smulkmenos, pavyzdžiui nustatytu metu išgertas kavos puodelis ar tiesiog buvimas tam tikru šviesos spektru apšviestoje patalpoje gali sąlygoti didžiulį skirtumą: jėgų ir energijos kupiną savijautą, arba priešingai – nesibaigiantį tingulį ir nuovargį.

Pažabokite kavos gėrimo įpročius

Verta paminėti, kad išgėrus kavos ar energetinių gėrimų, turinčių kofeino, stimuliuojantis poveikis pasireiškia per trisdešimties minučių laikotarpį ir tęsiasi apie tris valandas. Dar prireikia apytikriai penkių valandų kofeinui pasišalinti iš organizmo. Visą tą laiką dar jaučiamas, nors ir sumažėjęs, stimuliuojantis kofeino poveikis. Taigi, problema yra ta, jog praėjus net 6-8 valandoms po išgerto kavos puodelio patiriame sunkumų siekdami užmigti.

Tai nesukelia jokių keblumų, jei mėgaujatės kavos puodeliu anksti iš ryto, tačiau tai automatiškai tampa kliūtimi, jei ketinate kavos išgerti vakare ir kartu norite normaliai išsimiegoti.

Visa laimė, yra daug pranašesnis būdas – specifiškai mėlynos spalvos apšvietimas, kuris energizuoja ne mažiau kaip kofeinas, tačiau neturi ilgalaikio stimuliuojančio poveikio.

Mėlyno spektro šviesa: greičiau, efektyviau, sveikiau

Kai mūsų kūnai vystėsi, žmonės nuolatos gyveno veikiami 24 valandų šviesos ir tamsos ciklų. Tokiu būdu, susiformavo procesai, kai šviesa ir tamsa tarnauja kaip reikšmingi biologiniai indikatoriai, kontroliuodami mažiausiai dešimties skirtingų hormonų išskyrimą.

Mėlynos šviesos spektro apšvietimas, daro ne ką kitą, kaip mėgdžioja saulės šviesą, tokiu būdu organizme skatindamas hormono serotonino išskyrimą. Serotoninas savo ruožtu skatina kognityvinius procesus, gebėjimą susikoncentruoti bei didina energijos gamybą. Šis budrumą skatinantis poveikis pasireiškia beveik iš karto, vos tik tokį apšvietimą įjungus, ir tęsiasi apie trisdešimt minučių jį išjungus.

Taigi, kai reikia dirbti vėlai, užuot nervingai ruošę antrą ar trečią kavos puodelį, galite pamąstyti apie per milijonus metų natūraliai išsivysčiusius procesus ir jais pasinaudoti.

Kadangi mėlyno spektro šviesos stimuliuojantis poveikis nepasireiškia tiek ilgai kaip kofeino, galite tokį apšvietimą naudoti likus šiek tiek daugiau kaip dviem valandoms iki miego ir vis tiek turėsite puikų nakties poilsį.

Subalansuota diena

Jei jums reikia užbaigti projektą iki trečios valandos nakties, vadinasi paskutinį kavos puodelį galite išgerti ne vėliau kaip septintą valandą vakaro ir naudoti mėlyno spektro apšvietimą iki pusės pirmos nakties.

Kaip tik tada derėtų pereiti prie priešingo apšvietimo režimo, kuriame mėlyno spektro šviesa yra specialiai išfiltruojama, siekiant pamėgdžioti tamsos ciklą. Toks specifinis apšvietimas užtikrina pakankamai šviesos užbaigti darbą, tačiau tuo pat metu skatina jūsų kūną išskirti daugiau hormono melatonino, kuris lėtina medžiagų apykaitą ir padeda užmigti.

Siekdami pagyvinti rytą ir jaustis žvalesniais, dieną galite pradėti su mėlynos šviesos spektro apšvietimu, o vėliau pereiti į  standartinį apšvietimą. Jei pietų metu patiriate energijos nuosmukį ir jaučiatės mieguistas, galite ir vėl pereiti prie pirmojo apšvietimo režimo. Vakare, priklausomai kiek ilgai ketinate dirbti, galite dar sykį trumpam pasinaudoti mėlynos spektro šviesos apšvietimu.

Tokiu būdu, ilgą laiką jus kamavęs užburtas ratas bus pagaliau pralaužtas.

Pabaigai

Pagal pateiktas rekomendacijas siekdami ir optimizuodami savo laiko išteklius, išvengsite pervargimo, produktyviau praleisite dieną ir skatinsite gerą savijautą. Jei jaučiatės pavargę ar tiesiog jau vėlus metas, paprasčiausiai įsijunkite mėlyno spektro apšvietimą ir suteikite savo organizmui tai ko jam iš tiesų reikia.

Gerai suderintas apšvietimo ir kofeino tandemas taupiai naudos jūsų organizmo resursus, sąlygos maksimaliai gerą savijautą, o jūsų kūną ir protą išlaikys sveikus.

Jei norite tokio apšvietimo, kuris prieš miegą skleistų šiltai baltą šviesą, o dirbant darbus – padidintų mėlynos spalvos komponentę, naudokite šiuos puikius reguliuojamus ELMO LED paviršinius šviestuvus, reguliuojamo atspalvio įleidžiamas paneles arba kitokio tipo reguliuojamus ELMO light LED šviestuvus. Jeigu sunku išsirinkti tarp produkcijos gausos, nedvejokite ir kreipkitės į mūsų konsultantus!