Fototerapija – sveikatos problemų sprendimas

Šviesos terapija, dar žinoma fototerapijos vardu, yra gydymas šviesa. Daugeliui žmonių atrodo, kad šviesa yra per daug abstraktus dalykas, kad juo būtų galima spręsti kokias nors sveikatos problemas. Tačiau iš tikrųjų šviesos terapijos efektyvumas yra įrodytas moksliniais bandymas ir ji yra rekomenduojama įvairių nusiskundimų turintiems žmonėms.

Visų pirma, šviesos terapija naudojama įvairių odos ligų gydymui, pavyzdžiui, psoriazės, atopinio dermatito, baltmės ir taip toliau. Dermatologai naudoja specialius fototerapijos prietaisus, kurie skleidžia gydymui reikalingus UVA ir UVB spindulius. Visgi, kartais žmonės nori iš šviesos  pasisemti  sveikatos ir dėl kitų priežasčių. Sezoninė depresija gana dažnai yra gydoma ryškia šviesa. Šviesos terapija taip pat padeda atsikratyti kai kurių kitų depresijos formų, miego sutrikimų, gali palengvinti senatvinės demencijos simptomus, padėti prisitaikyti prie sudėtingo darbo režimo ir taip toliau.

Mėlynos spalvos fototerapija veido odai turinčiai problemų

Trumpai tariant, šviesos terapija padeda sureguliuoti kai kuriuos žmogaus organizmo procesus. Pavyzdžiui, tiems žmonėms, kuriems sunku prisitaikyti prie naktinės pamainos darbe, šviesos terapija gali stipriai pagelbėti, nes organizmas yra tarsi apgaunamas – jam atrodo, kad žmogus iš lovos keliasi ryte, nors iš tikro yra vakaras. Kitais atvejais, pavyzdžiui, gydant autoimunines ligas, ligoninėse ultravioletinė šviesa gali būti naudojama slopinti imuninę sistemą. Bet kuriuo atveju, tikrąją šviesos terapiją turėtų skirti gydytojas – tik specialistas gali tiksliai įvertinti, ar jos reikia, ar ji bus efektyvi ir nesukels šalutinio poveikio.

Egzistuoja keli skirtingi šviesos terapijos metodai, o kai kuriuos iš jų galima išbandyti ir namuose. Pavyzdžiui, dermatologijoje naudojamos šviesos terapijos kabinos, kuriose pacientams reikia pabūti numatytą laiką. Tai jau medicininė procedūra ir savivaliauti neverta. Kitais atvejais, pavyzdžiui, gydant sezoninę depresiją, užtenka ryškia šviesa apšviesti paciento veidą – tą galima išbandyti ir namų sąlygomis.

Internete galima rasti ir parduodamų specialių šviesos terapijos šviestuvų, kuriuos galima naudoti namie. Tačiau jei ryšitės tokiam pirkiniui atsiminkite, kad turite įsitikinti, ar šviestuvas yra saugus ir ar jums tikrai reikia šviesos terapijos. Daugeliu atvejų šviesa tik padeda sureguliuoti melatonino, kuris  kontroliuoja miego režimą, ir seratonino lygį. Taigi, jei neteisingai taikysite šviesos terapiją, galite sulaukti ir priešingo nei norėta rezultato.

Jei jau visgi ryšitės namie atlikti paprasčiausius šviesos terapijos seansus, įsidėmėkite kelis patarimus. Visų pirma, įsitikinkite, kad jūsų šviestuvas yra kokybiškas ir neskleidžia ultravioletinių spindulių. Nors gydymas ultravioletine šviesa yra taikomas kai kurioms odos ligoms gydyti, jį gali skirti tik profesionalai, tad ultravioletinių spindulių šviestuvai saugiai gali būti naudojami tik medicinos įstaigose.

Jeigu nenorite investuoti į specialius šviesos terapijos šviestuvus, galite išmėginti reguliuojamo spektro aukštos kokybės ELMO LED šviestuvus. Jie visiškai saugūs sveikatai – neskleidžia nei ultravioletinių, nei infraraudonųjų spindulių, tačiau galima lengvai reguliuoti mėlyną spektro dedamąja ir bandyti įvairias terapijos formas – iš ryto žadinančią, vakare raminančią.

Terapijai naudojamą šviestuvą laikykite maždaug metro atstumu nuo veido, bet geriau, jei šis atstumas bus kiek didesnis. Ir nenukreipkite jo tiesiai sau į akis – pastatykite šviestuvą kampu. Žadinančius šviesos terapijos seansus reikėtų taikyti rytais ir būtinai reguliariai. Jei seansus darysite kada užsigeidę, gali būti, kad sau tik pakenksite. Galiausiai, elkitės atsargiai – seansai turėtų trukti nuo dvidešimt minučių iki valandos, nenaudokite šviesos terapijos jei vartojate šviesai jautrius vaistus, saugokite savo akis.

Bet pats geriausias spendimas – pasikonsultuoti su gydytoju ir naudoti šviesos terapiją tik su jo rekomendacijomis. Šviesos terapija yra geras gydymo metodas, ypač sezoniniams sutrikimams gydyti. Kadangi teisingai taikoma fototerapija beveik niekada neturi šalutinio poveikio, kai kuriais atvejais tai yra puiki alternatyva vaistams.