Kas yra paslėptas apšvietimas?

Apšvietimo svarbą namų dizaino kūrime yra sunku pervertinti. Teisingai parinkti apšvietimo sprendimai nuobodžias erdves gali paversti išskirtinę aurą turinčiomis oazėmis. Anksčiau dirbtinei šviesai namuose didelis dėmesys skiriamas nebuvo – kiekvieno kambario viduryje būdavo didelis pakabinamas šviestuvas, kur ne kur stovėdavo ir paprastas toršeras. Visgi, šiais laikais apšvietimas jūsų namus gali paversti išskirtiniais, kurti nuotaiką ir net tapti pokalbio tema, kai jūsų namuose apsilankys svečiai. Pavyzdžiui, ar esate girdėję apie paslėptą apšvietimą? Ar žinote, kokias funkcijas jis atlieka ir kur geriausia jį kūrybiškai panaudoti?

Paslėptas apšvietimas, paprastai tariant, yra toks, kuomet šviesos šaltinio nematyti. Tai yra, į akis krenta tik pati šviesa, o ne šviestuvas. Toks apšvietimas dažniausiai nėra labai funkcionalus ir pagrindiniu būti svarbiose patalpose negali. Dėl to daugelis žmonių paslėptą apšvietimą nepelnytai nuvertina ir savo namuose jam dėmesio neskiria. Visgi, jis gali parodyti, kokie kūrybingi ir įdomūs yra namų šeimininkai ir kiekvienai erdvei suteikti unikalią nuotaiką. Žinoma, nuotaikos kūrimas yra viena iš paslėpto apšvietimo funkcijų.

Kodėl taip yra, lengva įsivaizduoti. Už plataus miegamojo lovos galvūgalio įrengtas paslėptas apšvietimas visame kambaryje gali kurti ypatingą atmosferą. Jis miegamajam kambariui gali suteikti norimo intymumo, ypač jei yra priderintas prie kambario baldų ir sienų tekstūros. Visgi, toks apšvietimas gali būti ir labai praktiškas.

Taip galima apšviesti kiekvieną laiptų pakopą. Pasinaudojus plonomis LED juostelėmis galima sukurti ypatingą laiptų apšvietimą, kuris užtikrins, kad net ir naktį laiptus įveiksite saugiai. Panašiai galima apšviesti ir lauko laiptus ar taką vedantį link pagrindinių namo durų. Tiesa, šiuo atveju paslėptą apšvietimą reikės turėti omenyje jau vykdant statybų ar remonto darbus – kitaip jį įrengti labai sunku arba neįmanoma.

Paslėpto apšvietimo sprendimai laukiami visuose kambariuose. Pavyzdžiui, svetainėje blausi šviesa gali apgobti kambario perimetrą. Taip, vėlgi, galėsite susikurti norimą nuotaiką, o kartu ir neliksite visiškoje tamsoje išjungus pagrindinius šviestuvus. Jei mėgstate žiūrėti filmus, toks apšvietimas prisidės prie tikro kino teatro įspūdžio ir neblaškys. Svečiai jį būtinai pagirs.

Galbūt jūsų namuose yra į sienas įleistų lentynų, nišų, o galbūt lubų plokštuma atkartoja stogo nuolydį? Visas šias linijas būtina išryškinti, kitaip jos paskęs ne tokiuose unikaliuose interjero bruožuose. Tai ir yra pagrindinė paslėpto apšvietimo funkcija – jis puikiai išryškina tai, ką pagrindinis kambario apšvietimas norėtų paslėpti.

Taigi, paslėptas apšvietimas kuria nuotaiką, apšviečia lentynas ir laiptus, suteikia blausią artimą šviesą prie veidrodžio ir gali puikiai išryškinti įdomiausius architektūrinius bruožus bei interjero akcentus. Atsiminkite, kad paslėptas apšvietimas trūkumus gali paversti privalumais (pavyzdžiui, aptrupėjusią plytinę sieną gali paversti įdomiu akcentu). Todėl nebijokite atskleisti savo, kaip namų kūrėjų, kūrybiškumo.