Kuo skiriasi LED panelė nuo lemputės?

Tai vienas iš pačių dažniausiai užduodamų klausimų, kurių sulaukia „ELMO technologijos“ darbuotojai. Jeigu toks klausimas iškilo ir Jums, tuomet skaitykite toliau ir ELMO light salono vadovas Mantas Zubauskas pateiks Jums visus atsakymus apie šiuos LED gaminius.

Tiek LED panelėse, tiek LED lemputėse šviesą skleidžia LED šviestukai, todėl abu produktai taupo elektros energiją ir užtikrina kokybišką šviesos srautą – tai bene svarbiausias ir pagrindinis jų panašumas. Tačiau vidinė konstrukcija, įdiegimo sudėtingumas, panaudojimo universalumas, dizaino sprendimai ir gaminių perspektyvos labai skiriasi.

LED panelė. Tai pilnai išbaigtas, gamykloje sukomplektuotas šviestuvas, susidedantis iš LED šviestukų, valdymo elektronikos ir ypač modernaus bei kompaktiško dydžio korpuso. Perkant LED panelę tereikia apsispręsti, kokių matmenų ji turėtų būti, kad geriausiai tiktų norimoje namų interjero vietoje ir dėl nieko daugiau neverta sukti galvos.

LED panelė maitinama nuo specialaus išorinio maitinimo šaltinio – jis yra neatsiejama LED panelių komplekto dalis. Išorinis maitinimo šaltinis tiesiogiai jungiamas į standartinį elektros tinklą, o pati LED panelė – prie šio maitinimo šaltinio. Nors toks sprendimas kai kuriuos pirkėjus stebina, tačiau yra labai praktiškas ir puikiai pasiteisinęs. Kuomet maitinimo šaltinis yra išorėje, labai palengvėja jo aptarnavimas, jis nebekaista, todėl tarnauja daug ilgiau, o svarbiausia, leidžia labai ženkliai sumažinti LED panelės aukštį. Dėl to sukuriamas toks modernus ir stilingas dizainas, jog LED panelėms negali prilygti jokie kitokių technologijų šviestuvai.

Dėl ypatingos savo konstrukcijos LED panelė užima ypač mažai vietos, todėl sutaupoma labai daug erdvės ir tokiais atvejais pakabinamos lubos gali būti nuleistos minimaliu atstumu. Unikali LED panelių technologija leidžia sukurti skirtingų dydžių bei galingumų šviestuvus, tad jų įvairovė tokia plati, kad be jokio vargo galima pritaikyti tinkamą panelę prie bet kokio nepakartojamo ir visiškai unikalaus namų interjero.

Gamybos metu šviestukai LED panelėje montuojami pagal šviestuvo perimetrą, todėl pasiekiamas ypač tolygus šviesos srautas. Be to, LED panelės šviesą skleidžia pro matinį stiklą, tad jos visiškai neakina akių. Į šiuolaikines LED paneles gali būti montuojami valdikliai, kurie leidžia nuotoliniu būdu reguliuoti šviesos intensyvumą ir taip pritaikyti apšvietimą pagal individualius poreikius ar tiesiog akimirkos nuotaiką. Tai sukuria nepakartojamą namų jaukumo jausmą.

Jeigu klientai pageidauja, galima pritaikyti LED paneles drėgnose patalpose, lauko terasose ar kitose vietose, apsaugotose nuo tiesioginio lietaus.

Lemputės. Lemputės nė iš tolo neprilygsta aprašytoms LED panelių galimybėms. LED lempučių konstrukcija yra sukurta taip, kad su jomis būtų galima pakeisti vartotojo naudojamas paprastas kaitrines ar taupiąsias lempas įprastiniuose šviestuvuose. To prireikia tuomet, kai norima pačių taupiausių apšvietimo sprendimų, tačiau kol kas nėra galimybių renovuoti visą apšvietimo sistemą ir senosios kartos apšvietimą keisti į LED paneles.

LED lempose maitinimo šaltiniai yra montuojami lempos viduje, todėl jie yra kur kas sudėtingiau aptarnaujami, be to ženkliai išauga LED lempos dydis. Instaliuojant naują apšvietimą ir tam naudojant LED lempas, tenka papildomai pirkti tradicinius lempų lizdus  – tik į juos galima įsukti LED lempą. Tai iš karto padidina apšvietimo sistemos kaštus, be to, tokie sprendimai labai komplikuoja pastangas sukurti modernų interjero dizainą. Palyginimui – LED panelės yra visiškai sukomplektuotas produktas, kuriam nereikia papildomai įsigyti jokių papildomų komponentų.

Taip pat LED lempos neturi papildomo funkcionalumo, kuriuo didžiuojasi LED panelės.

Taigi, LED lempos yra tik tarpinis sprendimas, keliems metams į priekį nukeliantis neišvengiamą apšvietimo sistemos renovaciją. Tai iš dalies pasiteisina senos statybos namuose, kuomet vengiama tikro apšvietimo atnaujinimo, tačiau projektuodami naujus namus neabejotinai galvokite tik apie LED paneles – šiuo metu tiesiog nėra tobulesnių apšvietimo sprendimų ir artimiausių metu jų nebus.