Naujos mados lauko apšvietime

Tinkamai suprojektuotas ir įrengtas lauko apšvietimas erdvėms aplink namus gali suteikti papildomo funkcionalumo, estetinės vertės ir saugumo. Šiais laikais namų savininkai vis dažniau renkasi LED šviestuvus, nes jie yra ilgaamžiškesni, tausoja aplinką ir energiją, o ir jų panaudojimo galimybės yra kur kas didesnės nei tradicinių įrenginių.

12w-sodo-sviestuvas-siltai-balta-sviesa-9837

Dauguma žmonių lauke mėgsta švelnią, jaukią šviesą. Egzistuoja daugybė dienos šviesą imituojančių šviestuvų, kurie gali suteikti natūralumo bet kokiai aplinkai. Tačiau su šviesos spalvomis galima elgtis ir kur kas žaismingiau. Teigiama, kad tie, kurie mėgsta namus puošti įvairioms progoms, dažnai keičia laiko apšvietimo spalvą, nevengdami ir ryškios raudonos, žalios ar mėlynos. Juk tai daryti taip paprasta, kai visos funkcijos yra telefono ekrane.

Šiais laikais išmanūs sprendimai nėra prabanga, o būtinybė, jei norite tikrai modernių ir šiuolaikiškų sprendimų. Pasaulis keičiasi labai sparčiai ir išmanūs sprendimai tampa norma net ir apšvietimo srityje. Juk taip – kur kas patogiau gyventi. Pasitelkę protingus LED šviestuvus galėsite kiemo apšvietimo intensyvumą ir spalvą keisti išmaniojo telefono pagalba. Tai – labai patogu ir leis kiekvienai progai tobulai sureguliuoti apšvietimą, neinant prie jungtukų ir nesinešiojant pultelio.

Įdomus pasirinkimas yra ir paslėptas apšvietimas. Šiuo metu tai sparčiai pasaulyje plintanti mada lauko erdvių dizaine. Paslėptas apšvietimas gali išryškinti gražiausius kiemo dizaino elementus ar, pavyzdžiui, augalus. Naktį paslėptu apšvietimu išryškinti medžiai atrodo išties įspūdingai. Tačiau lauko apšvietimas yra ne tik dekoratyvus – jis yra skirtas ir saugumui užtikrinti.

Kuomet kalbama apie apšvietimą saugumui, daugelis iš karto pagalvoja apie įsilaužėlius ir vagis, kuriuos apšvietimas gali atbaidyti. Šiuolaikinės apsaugos kameros puikiai mato ir tamsoje, tačiau gerai apšviesta teritorija leidžia labai gerai užfiksuoti įsilaužėlių veidus ir kartu veikia kaip atgrasymo priemonė. Tačiau tinkamas apšvietimas užtikrina saugumą ir kita prasme.

Apšviesti laipteliai, nuolydžiai, suoliukai ar kiti elementai neleidžia už jų užkliūti, nugriūti ir susižeisti. Tokius dirbtinius elementus galima apšviesti LED juostelėmis, kurias labai lengva įrengti. Tamsoje nesunku pamiršti ir kurioje vietoje yra pasodintas medelis ar įrengtas gėlių darželis, o ir netikėtai palikti vaikų žaislai gali padaryti rimtų nemalonumų. LED šviestuvai tuo ir yra geri, kad jie šviečia labai ryškiai, kai to reikia.

LED apšvietimas yra tiesiog protingas sprendimas. Nieko nestebina augantis LED šviestuvų populiarumas, nes jie leidžia sutaupyti elektros energijos, kurti unikalią lauko erdvių išvaizdą ir užtikrinti saugumą. Be to, LED žibintai yra ekonomiški ir lengvai prižiūrimi.

Ir neleiskite savęs bauginti, kad jie brangiau kainuoja – iš tikro ši investicija labai greitai atsiperka, nes LED šviestuvų lempučių nereikia keisti taip dažnai kaip halogeninių ar kaitrinių. LED šviestuvas gali šviesti nors ir 50 tūkstančių valandų, o štai halogenines lemputes reikės keisti po 2-4 tūkstančių valandų. Specialistai skaičiuoja, kad LED šviestuvai suvartoja 85 % mažiau energijos, todėl įsidiegę tokius šviestuvus džiaugsitės ženkliai žemesnėmis elektros energijos sąskaitomis.