Šviesų festivalis Japonijoje “Nabana No Sato”

Japonija yra labai ryški valstybė. Blizgančių, žybsinčių ir įvairiomis spalvomis žėrinčių reklamų vaizdas bene pirmas šauna į galvą pagalvojus apie šią šalį.

Ir visa tai tiesa. Tačiau realybė kartais būna dar įspūdingesnė. Panašu, jog taip yra ir šiuo atveju.

Šviesų Japonijai vis dar negana, nes jos miestus ir miestelius kiekvienais metais užplūsta daugybė festivalių, kurių pagrindinis akcentas – šviesų šou.

Ir ne šiaip šviesų šou, tačiau kaip šiame krašte įprasta, techniškai nepaprastai sunkiai įgyvendinamų vizualinių sprendimų programų, sukurtų naudojantis net ne tūkstančiais, ne dešimtimis tūkstančių, bet milijonais spalvotų lempučių.

Prasidėjęs žiemą, šviesos renginių maratonas tęsiasi žiemos ir atostogų džiugesiui pasibaigus. Iki pat pavasario.

Na, o pats didžiausias ir įspūdingiausias šios kategorijos renginys, kurį verta paminėti atskirai, yra festivalis Nabana no Sato, vykstantis Mie prefektūroje, Nagashima kartųjų versmių kurorte.

Lankytojai jame išvysta daugiau nei 8 milijonus vienu metu veikiančių LED lempučių, suformuojančių sunkiai pamirštamus vaizdus.

Kaip teigia viena iš renginio organizatorių, šiam kiekvienais metais vis kita tema vykstančiam renginiui įgyvendinti prireikia keturių mėnesių intensyvaus darbo ir tūkstančių darbuotojų pastangų.

Šių metų tema – „Motinos Gamtos grožis”, o didžiosios šių metų kompozicijos apimtis kur kas didesnė nei bet kuriais ankstesniais metais: 30 metrų aukščio ir 155 pločio – iš viso 26000 kvadratinių metrų plotas.

Kompozicija apima penkis skirtingus vaizdus iš penkių skirtingų valstybių: Jungtinių Amerikos Valstijų Monumentų slėnį, Kroatijos Nacionalinį „Plitvicų ežerų“ parką, japoniškų ryžių terasų ir Antarktidos vaizdus.

Beje. Nors iš anksto žinoma ir pranešama, kad visi matomi vaizdai sukurti ne projektorių, o milijonų atskirai šviečiančių lempučių, nemažai renginio dalyvių teiraujasi ar tai tiesa. Reginys pritrenkiantis ir panašu, kad matomais vaizdais sunku patikėti net ir daug mačiusiems.

Rudens lapų tunelis

Vienas dalykas kuris šiame renginyje išlieka metams bėgant, tai – šviesų tunelis.

Kaip ir ankstesniais metais, festivalio dalyviai galės žingsniuoti šimto metro ilgio šviesos tuneliu, kuriam šiais metais numatytos žalia, raudona ir oranžinė spalvos, suteikiančios reginiui rudens lapijos efektą. Tiksliau Plaštakinio klevo, japoniškai vadinamo momiji” lapų vaizdą. Pastarasis medis yra tradicinio Japonijos gamtos grožio atspindys.

Tiesą pasakius, kaip tik ši dalis labiausiai ir traukia lankytojus. Galbūt dėl to, kad ja galima pasimėgauti ne iš tolo kaip kitomis kompozicijomis, bet iš lėto traukiant tuneliu kone tapti visos instaliacijos dalimi.

Į šį festivalį tikimasi pritraukti iki dviejų milijonų lankytojų. Nors kaip numatoma, dauguma jų bus patys japonai, užsienio lankytojų skaičius kasmet taip pat auga.

Nabana No Sato šviesos festivalis vyks iki gegužės 7 d.

nebana no sato