Pagrindinės klaidos, rengiant apšvietimą

Smagu tobulinti savo namus. Daugelis žmonių nori savo būsto interjero dizainą susikurti patys. Tai šiam procesui suteikia lankstumo ir leidžia įsitraukti į įdomų kūrybinį darbą, kurio rezultatai džiugins metų metus. Visgi, daugelis mūsų nėra patyrę interjero dizaineriai, nežinome pagrindinių taisyklių, todėl dažnai padarome klaidų. Štai keturios dažniausios klaidos, kurias žmonės padaro atnaujindami apšvietimą.

1. Jūs nepagalvojate apie skirtingus lygius

Dažniausiai žmonės kambaryje įrengia tik pakabinamą šviestuvą kažkur lubų centre. Tai – senamadiškas, nepraktiškas ir estetiškai prastas sprendimas. Turite pagalvoti apie kelis lygius – apšvietimas lubose, tikslinis apšvietimas kambario erdvės centre, ir grindų apšvietimas. Universalaus sprendimo, tinkančio bet kuriems namams, žinoma, nėra.

Vieniša lempa kambario centre – seniai atgyvenęs sprendimas| ©freegreatpicture.com

Vieniša lempa kambario centre – seniai atgyvenęs sprendimas| ©freegreatpicture.com

 

Turėtumėte pagalvoti apie sieninius šviestuvus ar toršerus, kurie padėtų skaityti ar dirbti kompiuteriu ir kambarį pripildytų jaukia šviesa. Jei norite interjerui suteikti prabangios elegancijos, reikėtų pasidomėti ir baldiniu apšvietimu – šiais laikais gausu įrenginių, leidžiančių gražiai paryškinti paveikslus ar lentynas. Galiausiai, jei namuose yra laipteliai ar kokia pakyla, juos galite paversti ypatingais interjero akcentais pasinaudodami paprastais paslėpto apšvietimo sprendimais.

Puikus gero apšvietimo pavyzdys – šioje virtuvėje matyti trys šviesos sluoksniai ir visi jie sukurti su LED šviestuvais | ©Leonas Garbačauskas

Puikus gero apšvietimo pavyzdys – šioje virtuvėje matyti trys šviesos sluoksniai ir visi jie sukurti su LED šviestuvais | ©Leonas Garbačauskas

2. Pamirštate apie šviesos intensyvumo reguliatorius

Kaip jūsų namuose reguliuojama šviesa? Tikriausiai, ji gali būti tik įjungta arba išjungta, o kartais žmonės pasinaudoja senamadišku sprendimu, kuomet pusę šviestuvo lempučių įjungia vienas jungtukas, o likusias – kitas. Šiais laikais jau reikėtų įsigyti kokybišką šviesos intensyvumo reguliatorių, kuris padėtų kambarį pritaikyti įvairioms progoms. Romantiškos vakarienės metu galėtume pritemdyti šviesą, sukurdami ypatingą atmosferą, o žaisdami su vaikais ją įjungti pilnu pajėgumu.

3. Neapgalvojate kambario spalvų

Žmonės pamiršta, kad šviesa interjere susideda ne tik iš dirbtinio apšvietimo, bet ir iš pasirinktų spalvų. Jei norite gyvo, gaivaus ir šviesaus interjero, turėsite rinktis šviesias spalvas – net ir geriausias šviestuvas nepakeis kambario išvaizdos, jei jo sienas išdažysite, tarkim, juodais dažai. Turite apgalvoti, ko atnaujindami savo interjerą norite, ir pagal tai rinktis tiek šviestuvus, tiek sienų apmušalus, tiek baldus.

Galite lengvai pastebėti, kurie interjero elementai sugeria šviesą, o kurie - atspindi| ©pexels.com

Galite lengvai pastebėti, kurie interjero elementai sugeria šviesą, o kurie – atspindi| ©pexels.com

4. Neinvestuojate į energiją taupančius sprendimus

Kaitrinės lemputės jau yra praeitis – pamirškite jas. Dabar LED technologijų laikai, todėl į jas ir turėtumėte investuoti. Taip, LED šviestuvai yra brangesni, bet jie suvartoja mažiau energijos ir ilgiau tarnauja. Negana to, jų skleidžiama šviesa yra tolygesnė, galima reguliuoti spalvos švelnumą ir temperatūrą.

LED apšvietimas ne tik taupo energiją, bet ir leidžia sukurti itin modernų ir madingą interjero stilių – tokio neįmanoma atkartoti su jokia kita apšvietimo technologija| ©Vytis Nakutis

LED apšvietimas ne tik taupo energiją, bet ir leidžia sukurti itin modernų ir madingą interjero stilių – tokio neįmanoma atkartoti su jokia kita apšvietimo technologija| ©Vytis Nakutis

Daugelis žmonių atnaujindami namus pridaro klaidų. Tai – normalu ir dėl to tikrai nereikėtų per daug išgyventi. Daugelį klaidų galima ištaisyti. Visgi, geriausia jų apskritai išvengti, o tai galima padaryti tiesiog įsidėmėjus pagrindinius patarimus. Įsirenkite šviesos intensyvumo reguliatorių, pasistenkite, kad namų netemdytų nemalonūs šešėliai, o kambarių sienos nebūtų per daug tamsios. Galiausiai, LED technologija gali padėti sutaupyti ir namus paversti moderniai jaukiu šeimos lizdu.