TOP 10: įspūdingiausių šviesos rekordų dešimtukas

Mes visada norime siekti daugiau. Žmonių ambicijos paprasčiausiai neturi ribų – su kiekvienu pasiektu tikslu jos tik auga ir mes tarsi šviesos viliojami drugiai skrendame vis tolyn. Bene įdomiausi ir sunkiausiai pakartojami žmonijos pasiekimai surašyti Gineso rekordų knygose. Šįkart pateikiame įdomiausių su šviesa susijusių rekordų dešimtuką

1. Lėčiausia šviesa. Daugelis mano, kad šviesa turi nuolatinį greitį – beveik 300 tūkst. kilometrų per sekundę. Visgi, ji lėtėja, sklisdama skirtingomis terpėmis. 2001 m. JAV mokslininkams pavyko sulėtinti šviesos greitį iki visiško sustojimo. Vėliau šis pasiekimas buvo ne kartą pakartotas, tačiau rekordų knygose išliks 2001 m. data. šviesa lėčiausiai sklinda įvairiose terpėse2. Daugiausia lempučių papuošta Kalėdų eglė. Šis skaičius labai įspūdingas – nedidelio Belgijos miestelio eglė 2010 m. buvo papuošta net 194 672 lemputėmis.

3.Toliausiai numesta elektros lemputė. Teisybė, šis rekordas tiesiogiai su šviesa nėra susijęs, bet puikiai parodo, kokie keisti gali būti Gineso rekordai. 2014 m. vienam indui pavyko numesti lemputę net 33,51 m.toliausiai numesta elektros lemputė, tai pavyko padaryti indui

4. Daugiausia lempučių turintis šviestuvas. Tai – nuostabus vienoje Dohos kompanijų kabantis sietynas, sveriantis net 18 tonų. Jame yra net 165 tūkst. šviesos diodų (LED), todėl galite įsivaizduoti, kaip ryškiai jis šviečia ir kaip įspūdingai atrodo.

5.Ilgiausiai šviečianti elektros lemputė. Nors jos šviesa nėra labai ryški, ši lemputė dega jau 115 metų. Tiesa, šiame laikotarpyje buvo trumpa pertrauka, kuomet lemputė buvo perkelta į kitą vietą.

6.Ryškiausiai šviečiantis gyvūnas. Nieko nenustebins, kad tai – jonvabalis. Šis vabalas iki šiol stebina mokslininkus, nes šviesą skleidžiančių cheminių reakcijų efektyvumas siekia visus 100 %.Jonvabalis, tai naktį šviečiantis vabalas

7. Didžiausias žibintuvėlis. Vokietijoje įsikūrusi firma „Zweibrüder Optoelectronics“ 2011 metais sukūrė 4 m ilgio ir 96 cm skersmens veikiantį žibintuvėlį. Praktinės paskirties šis įrenginys, žinoma, neturi, bet įrašą Gineso rekordų knygoje užsitikrino.

8. Pirmoji šalis uždraudusi kaitrines lemputes. Australija 2007 metais pareiškė, kad kaitrinės lemputės šalyje bus uždraustos dėl to, kad jos kenkia aplinkai ir švaisto elektros energiją. Vėliau jas uždraudė Brazilija, Kolumbija, Argentina, Meksika ir Kuba.

9. Ryškiausia naktiniame danguje iš Žemės matoma žvaigždė. Sirius A nuo mūsų yra nutolusi per daugiau nei 8,6 šviesmečius, tačiau yra daugiau nei dvigubai didesnė už Saulę. Teigiama, kad laikui bėgant ši žvaigždė tik ryškės, tačiau šio skirtumo plika akimi įžvelgti nebus įmanoma.

Sirius A didžiausia žvaigždė

10. Aukščiausias laužas. 43,44 m aukščio laužas 2007 metais buvo sukrautas Slovėnijoje.

Tai yra tik dalis Gineso rekordų knygose įregistruotų su šviesa susijusių pasiekimų. Tol, kol žmonių mintyse degs ambicijos, galime neabejoti, kad panašių rekordų sulauksime daugiau ir jie bus dar įspūdingesni.