Valgomojo interjeras ir apšvietimas

Valgomasis, nepaisant šio kambario pavadinimo, iš tikrųjų yra universali erdvė. Čia ne tik valgoma vakarienė, bet ir aptariami dienos įvykiai, kuriami artimiausios ateities planai, dirbama ir užsiima pačia įvairiausia veikla. Todėl valgomasis turi būti patogiai ir šiuolaikiškai įrengtas. Nesvarbu, kur stovi jūsų valgomasis stalas – virtuvėje ar atskirame kambaryje, pateikiame keletą patarimų, kaip šiai erdvei sukurti patogų ir akiai malonų dizainą.

Iš esmės, kuomet kalba eina apie valgomojo interjerą, reikia atkreipti dėmesį į keturias pagrindines sritis: stalą, kėdes, apšvietimą ir dekoro detales.

Stalas turi būti proporcingas. Jis turi būti pakankamai didelis, kad atitiktų jūsų poreikius, bet ne per didelis – turi būti išlaikyta proporcija tarp stalo ir viso kambario dydžio. Valgomasis kambarys turi būti patogus – aplink stalą turi būti pakankamai erdvės, kad jį būtų galima apeiti ir įsitaisyti bet kurioje vietoje. Jei valgomajam skirta erdvė yra maža, patariama rinktis skaidraus stiklo stalus – jie vizualiai tarsi neužima vietos. Tuo tarpu jei kambarys yra labai didelis, reikėtų rinktis masyvesnį, tamsesnio atspalvio stalą.

Tuo tarpu su kėdėmis galite būti ir žaismingesni. Jos neturi būti pagamintos iš tų pačių medžiagų kaip stalas, neturi derėti savo spalva ar forma. Svarbu, kad jos tiktų prie bendro interjero. Pavyzdžiui, prie juodo stalo galima statyti ir ryškiai mėlynas kėdes, jei mėlynos spalvos rasime ir dekoro detalėse, sienose ar grindyse. Geriausiai atrodo tie valgomieji, kuriuose visos kėdės yra vienodos, bet ir šią taisyklę galima skoningai sulaužyti. Tačiau funkcionalumo tikrai negalima pamiršti – kėdės turi būti patogios bet kokio sudėjimo žmonėms.

Apšvietimas – vienas svarbiausių valgomojo interjerą kuriančių bruožų. Daugelis žmonių padaro klaidą apšvietimui neskirdami pakankamai dėmesio. Nesvarbu kur stovi jūsų valgomasis stalas, jam reikalingas dedikuotas šviestuvas. Jo dydis turi derėti prie stalo ir bendros kambario erdvės. Jei rinksitės pakabinamą apšvietimą, nepamirškite jo įrengti tinkamame aukštyje. Šviestuvas turi netrukdyti ir būti maždaug tokiame aukštyje, kad po juo vidutinio ūgio žmogus galėtų praeiti nepasilenkęs, jei čia nestovėtų valgomasis stalas.

Tačiau šviestuvas nebūtinai turi būti pakabinamas. Kai kurie valgomieji pasižymi žemomis lubomis, o galbūt norite išlaikyti kiek įmanoma daugiau laisvos, tuščios erdvės. Tuomet galima rinktis į lubas įleidžiamus šviestuvus. Svarbu, kad stilius derėtų prie bendro kambario interjero, o pats šviestuvas būtų labai kokybiškas – į jį visada visi atkreipia dėmesį.

Nepamirškite ir funkcionalumo. Šviestuvas turi puikiai veikti ir apšviesti visą valgomojo stalą. Geriausiai tam tinka LED šviestuvai, kuriantys tolygią šviesą. Reikėtų pasirūpinti ir šviesos intensyvumo reguliatoriumi. Jo pagalba galėsite susikurti labai malonų blausesnį apšvietimą, tinkantį romantiškai vakarienei.

Galiausiai, reikia pasirūpinti ir smulkiomis interjerą puošiančiomis detalėmis. Net jei mėgstate minimalistinį interjerą, jam vis tiek reikia kelių detalių, kad jis sužibėtų. Knygų lentyna, spintelė, nuotraukos – svarbu, kad valgomasis neatrodytų sterilus. Tai – kiekvienų namų visatos centras, o ne kokia nors laboratorija ar valgykla. Todėl pasistenkite, kad mielos detalės primintų, kad tai – jūsų namai.

Taigi, pasikartokime, kas jau paminėta. Svarbiausi valgomojo baldai – stalas ir kėdės – neprivalo idealiai derėti tarpusavyje, bet jie turi pritikti prie kambario interjero ir dydžio. Apšvietimas – dažniausiai pamirštamas interjero kūrimo elementas. Pasirūpinkite, kad visas valgomojo stalo paviršius būtų apšviestas, pats šviestuvas būtų mielas akiai, kabotų patogiame aukštyje, o šviesos intensyvumą būtų galima reguliuoti. Jeigu planuojant apšvietimą bus sunku suprasti, koks geriausia tiktų Jūsų valgomajam, tuomet užmeskite akį į mūsų patarimus https://www.elmo.lt/blog/kaip-issirinkti-sviestuva-valgomajam-ir-kaip-ji-tinkamai-pakabinti/. Galiausiai, kambarį skoningai papuoškite detalėmis – šeimos nuotraukomis, baldais, veidrodžiu ar kitais jums patinkančiais interjero elementais.

12w-pakabinamas-sviestuvas-siltai-balta-sviesaziedas-20-15116