Kategorijos

Šiuolaikinio meno ir LED apšvietimo technologijų derinys

Kai į „ELMO light“ kreipėsi alternatyvaus meno kūrėja, grafikos dizainerė, lektorė ir režisierė Gintarė Minelgaitė, iš karto buvo aišku, kad pageidavimas bus neeilinis. Taip ir nutiko – menininkė turėjo originalios meninės vizualizacijos idėją, bet jai įgyvendinti reikėjo tinkamo apšvietimo ir čia jau prireikė profesionalios pagalbos.

Po trumpos diskusijos greitai buvo prieita vieningos išvados – geriausia tam tinka LED apšvietimas. Juk tai itin universali technologija – ji neskleidžia pavojingų spindulių, nekaitina paviršių, tad instaliacijose naudojamos medžiagos yra visiškai saugios, o svarbiausia, absoliučiai nekeičia jose parinktų spalvų net ir po ilgo demonstravimo.

Beliko parinkti tinkamus apšvietimo prietaisus – šiuo atveju panaudotos T8 LED lempos, kurias profesionaliai įdiegus į meninės instaliacijos projektą, buvo suformuotas nepriekaištingas linijinio apšvietimo vaizdas.

Verta pastebėti, kad su LED prietaisais galima sukurti bet kokią meninę instaliaciją ir kaip matote iš šio projekto, tai visai nesudėtinga – tereikia tik geros idėjos.

Galerija