Kategorijos

„95-oji vidurinė mokykla”. Ryga

Šiuolaikinės mokyklos jau senokai išaugo senuosius „rūbelius“, todėl kiek tik leidžia galimybės atnaujina ir interjerą, ir apšvietimą. Ir tai labai sveikintinas žingsnis, nes dirbtinio apšvietimo kokybė vaikams itin svarbi, o šiuolaikinės technologijos leidžia tokius dalykus, apie kuriuos mūsų tėvai ir seneliai net nesvajodavo.

Štai 95-osios vidurinės mokyklos Rygoje vadovai nepabūgo „ELMO light“ specialistų pasiūlymo mokykloje įdiegti RGB LED šviesos paneles, montuojamas į „Arsmstrong“ tipo lubas. Tokios panelės keičia apšvietimo spalvą nuo šiltai baltos iki šaltai melsvos. Kai reikia maksimalaus susikaupimo ir koncentracijos, galima nustatyti šaltesnę dienos šviesą, o kai reikia atsipalaidavimo – jaukią šiltai baltą šviesą. Tai ne tik universalus, bet ir labai žaismingas sprendimas. Be to, tokias LED paneles galima naudoti šviesų terapijai.

Verta prisiminti, jog norint jaukumo, net ir mokyklose neužtenka vieno šviesos šaltinio. Štai todėl šalia RGB panelių buvo parinkti ir akcentiniai šviestuvai, kurie labai simpatiškai apšviečia ant mokyklos sienų sukabintus paveikslus.

Galerija